içinde

Bu ineğin sıradan görünmesi sizi yanıltmasın bir servet değerinde

Kimi hayvanlar ırkı, özellikleri ya da neslinin azalması nedeniyle çoğu insanın gözdesi olabiliyor. Böyle durumlarda bu hayvanlar öyle fiyatlara satılıyor ki bir hayvan ile tüm sülalenizin hayatı kurtulabilir. 

İşte değerleri inanılmaz olan hayvanlar:

Yeşil Maymun

Adı her ne kadar yeşil maymun olsa da bu Amerikan yarış atı dünyanın en meşhur atlarından bir tanesidir. Bu safkan yarış arı 200 metreyi 9.8 saniyenin altında koşabilmektedir. Sahibine bir çok yarış kazandıran bu atın değeri ise 2009 yılında 16 milyon dolardan başlamaktaydı.

Missy Missy

Holstein cinsi bir inek olan Missy Missy dünyanın en meşhur ineklerinden bir tanesidir. Sahibine çok fazla para kazandıran bu inek, kendi cinsindeki diğer ineklerie göre yüzde 50 daha fazla süt üretebilmekte. Bu inanılmaz ineğin fityatı ise 1 milyon dolardan başlamaktadır.

Tibet Mastiff’i

Dünyanın en büyük köpekleri olan Tibet Mastiffleri vahşi bir aslanın köpek versiyonu gibidir. Bu köpekler ilk başlarda, sarayları ve manastırları korumak için eğitilmiş bekçi köpekleriymiş. Gerçek kırmızı Tibet Mastiffleri çok nadir bulunurlar ve fiyatları 1 milyon dolara kadar çıkabilmektedir.

Arap Atı

Diğer atlardan çok yüksek bir sınıfta bulunan Arap Atları, kraliyet atları arasıdna yer almaktadır. Atletik vücutları ve hızları ile atların strandardını çok üst seviyeye çeken bu atın değeri ise yüz bin dolara kadar çıkmaktadır.

Geyik Böceği

Peki bir böceği evcil hayvan olarak beslemek ister miydiniz. Bu böceğe meraklı olan insanların sayıları beklediğinizden bir hayli fazladır. Bir çok meraklı insan bu böceği satın almak içim 90 bin doları cepten çıkarmaya çoktan hazırdır.Ömrü 7 yıl olan bu böceğin boynuzları ve çenesi çok değerlidir.

De Brazza Maymunu

Dünyadaki en eski maymun türlerinden bir tanesi olan bu De Brazza Maymunu, ismini kendisini keşfeden İtalyan kaşiften almıştır. Bu maymunlar kaşlarının üzerinde tıpkı bir şapkayı andıran turuncu tüylere sahiptirler. Çene altı beyaz tüyleri ise bu maymunların aynı zamanda sakallı maymun olarak bilinmesini sağlamıştır. Doğada nadir olarak bu maymuna biçilen değer ise 10 bin dolardan fazladır.

Ayam Cemani Tavuğu

Bir tavuğun binlerce dolar edebileceğini daha önce hiç duymuş muydunuz? Endonezya’da yaşayan ve çok nadir olarak bu tavuk cinsi, buradaki yerliler tarafından Tavukların Lamborghini’si olarak adlandırılmakta. Bu tavuğu bu kadar değerli yapan şey ise tavuğun kemiklerinde, etine her noktasının kömür siyahı olması. Bu tavuğun değerinin ise 2,500 dolar olduğu tahmin edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorumlar

Ekrem İmamoğlu 23 Haziran seçimi için kampanyasını açıkladı

Ahmet Hakan Sonunda Sessizliğini Bozdu:”Ne Yalaka Nede Madara Etmeye Odaklı Biriyim”