içinde

Yanlışlıkla Mikrofonu Açık Kalan Oğuz Haksever, Türk Medya Tarihine Geçti: ‘Ne Yaslısı Be”

NTV’nin öğle haberleri sırasında Türkiye’nin televizyon tarihine geçecek ilginç bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada ziyaretine ilişkin haber esnasında, bülteni sunan Oğuz Haksever’in arka plandaki konuşmaları yayına yansıdı. Mikrofonunun açık olduğundan habersiz olan Haksever ve o anlar kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Yaşanan bu olay sonrası açıklama yapan Haksever, “Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir.” dedi.

NTV’nin öğle bülteni sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada ziyareti ve oradaki açıklamalarının ekrana geldiği sırada, sunucu Oğuz Haksever’in sesi yayına yansıdı.

Mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever’in, “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun…” dediği duyulurken, sesin yayına gittiğinin fark edilmesi üzerine mikrofonu apar topar kapatıldı.

“Tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir”

Konunun gündem olmasının ardından Oğuz Haksever NTV’nin sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı: 

“Buradaki kastıma açıklık getirmek zorunda hissediyorum.

Yassıada’daki düzenlemelerin, bence ‘Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını’ yansıtmadığı kanaatine sahibim.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken “…okumuşsunuz” dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, “okumuşsun” diye yayına çıkmıştır. Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir. Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum.

Saygılarımla”

Kaynak: onedio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorumlar

İmamoğlu’nun ramazanda gizlice su içtiğini iddia eden fotoğrafın gerçeği ortaya çıktı

Karşınızda ki kişinin yalan söylediğini anlamanın yolları